środa, 28 sierpnia 2013

W ukryciu

Tytuł: W ukryciu
Autor: Lisa Gardner
Wydawnictwo: Sonia Draga
Ilość stron: 412
Ocena: 5.5/6


Prawda jest taka, że nikt z nas nie ma kontroli nad czasem, jaki jest nam dany tu na ziemi. Mamy jedynie wpływ na teraźniejszość.Dziewczyna, która wraz z rodzicami co jakiś czas się przeprowadza do zupełnie innego miasta jednocześnie zmieniając imię i nazwisko, szkołę oraz otoczenie. Początek niczym z mrocznego filmu Silent hill 2, czyż nie? Czy tylko ja mam takie skojarzenia z wstępem do akcji tej książki?

Zaraz na początku książki zatytułowanej W ukryciu poznajemy dziewczynę, która jest specjalistką w uciekaniu, zmienianiu nazwisk oraz zapewnianiu sobie bezpieczeństwa. Jednak nawet ona sama nie wie czego lub kogo tak naprawdę się boi i przed czym lub przed kim się ukrywa. Któregoś dnia, ku swojemu wielkiemu zdziwieniu wyczytuje, że ktoś znalazł jej zwłoki, co ciekawe, nie jest to ciało niejako przypisane do jej obecnego, przybranego nazwiska, a do tego prawdziwego, które pamięta jedynie z jej dzieciństwa. Jak to możliwe? Jak to się stało? Jaka tragedia tam się stała? Czy dowiemy się, kto prześladował dziewczynę i czego tak naprawdę się bała? Jakich szokujących faktów dowie się podczas śledztwa? Czy jej rodzina może ją czymś jeszcze zdziwić?


 Lisa Gardner
Moim zdaniem, W ukryciu jest książką niezmiernie fascynującą i ciekawą. Autorka pisze w sposób nieskomplikowany i przystępny, stopniowo dawkując napięcie czytelnikowi, który przez większość książki główkuje się wraz z główną bohaterką, przed kim ona tak naprawdę uciekała. Jest to pierwsza pozycja Lisy Gardner, z jaką kiedykolwiek miałam kontakt, ale wypadła ona w moich oczach naprawdę dobrze. Świetnie skonstruowana intryga, fabuła oraz losy ciekawych bohaterów, które sięgają ich dalekiej przeszłości... Choć czasem można się pogubić w mieszanej narracji, która w niektórych rozdziałach była trzecioosobowa, w innych zaś pierwszoosobowa (ale z drugiej strony dodaje to dynamiki), to cała powieść to jeden z lepszych thrillerów jakie czytałam. Jest zagadka, psychopatyczny morderca, uciekanie nie wiadomo czym... I muszę przyznać, że podczas czytania miałam kilku podejrzanych, lecz żaden nie okazał się być tym właściwym... W ukryciu jest książką, która polecam bez dwóch zdań. Lekka w czytaniu, jednocześnie trzymająca w napięciu, zmuszająca do główkowania... Jeżeli po nią sięgniesz, zdecydowanie nie będzie to czas stracony;) Jeszcze kiedyś może się zabiorę za ekranizację tej powieści pod tym samym tytułem.

5 komentarzy:

 1. O,fajna, muszę się za nią rozejrzeć ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Thriller trzymający w napięciu... Czy to możliwe, tak rzadko czytam takie książki? Jakoś nigdy nie możemy się dogadać z panią bibliotekarką:D

  OdpowiedzUsuń
 3. Thrillery czytam bardzo rzadko, bo zaś z reguły nie mogę spać. Jak kiedyś na ten trafię to przeczytam:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zachęciłaś mnie do sięgnięcia po tę pozycję :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gardner piszę dobre powieści, to fakt.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)