sobota, 13 września 2014

Hadzine dyskusję: Dlaczego lubię czytać?Dziś chciałabym poruszyć bardzo książkowy temat;) 
Czyli dlaczego lubię czytać;)

 1. Wciąż poznaję nowych bohaterów, zaprzyjaźniam się z nimi, uczę się od nich jak znałabym ich naprawdę. W końcu Umberto Eco powiedział „Kto czyta książki, żyje podwójnie.” – tylu postaci co w książkach nie poznałabym w rzeczywistości w ciągu mojego jednego życia!;) W dodatku po skończonej lekturze zastanawiam się jak zachowałabym się na ich miejscu;)
 2.  Umiem się zająć sobą kiedy np. ktoś siedzi przy komputerze czy telewizorze , lub po prostu nie ma prądu lub jest wstrętna pogoda;) W końcu „Nie jestem sam, ja książkę mam…” jak napisał Maksim Bahdanowicz
 3. Rozwijam się – nie raz walcząc ze sobą, żeby przeczytać książkę do końca, nie raz zmienią mnie słowa napisane przez autora lub zachowanie  Jak napisał George R.R. Martin: Umysł potrzebuje książek, podobnie jak miecz potrzebuje kamienia do ostrzenia.
 4. Mogę oderwać się od codziennej, szarej rzeczywistości – przenieść się tam, gdzie dotrzeć nie mogę;) Czy w rzeczywistym świecie mogłabym przenieść się do Narnii lub zwiedzić Hogwart?;)
 5. Rozwija wyobraźnię – w końcu muszę wyobrazić sobie bohaterów i wszystko co się dzieje, prawda?;)
 6. Znam słowa, których bym nie poznała dzięki czytaniu;) Zawsze można zaskoczyć czymś ludzi;)
 7. No i nie muszę sięgać do słownika ortograficznego – po prostu dzięki czytaniu wiem jak coś się pisze, niekoniecznie znając wszystkie regułki;) Nieraz robię za domowy, chodzący słownik ortograficzny;)
 8. Biblioteczka w domu tak ładnie wygląda;) I ten moment kiedy stoję przed całą ścianą książek we własnym domu i się zastanawiam po którą teraz sięgnąć;)
 9. Czytanie mnie uspokaja;)

A Wy dlaczego lubicie czytać?
Czy któreś z moich powodów pokrywają się z Waszymi?;)
A może napiszecie dlaczego nie lubicie czytać?
Zapraszam do dyskusji;)

4 komentarze:

 1. 4, 5,6 i 8 nam się pokrywają.

  OdpowiedzUsuń
 2. Właściwie pod wszystkimi punktami mogę się podpisać. Dorzuciłabym też do tego, umiejętność zajęcia się czymś w długich kolejkach, na poczekalniach i w podróży. :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak z tym też się zgodzę, choć to można przyczepić do puntu nr 2;)

   Usuń

Dziękuję za każdy komentarz :)