poniedziałek, 23 lutego 2015

"Trening Pamięci" Siegfried Lehrl

Tytuł: Trening Pamięci
Autor: Siegfried Lehrl
Wydawnictwo: Videograf II
Ilość stron: 160
Ocena: 5.5/6

Od dziecka miałam problemy z zapamiętywaniem różnych rzeczy, nigdy nie lubiłam wkuwania i tzw. „pamięciówy”. Zawsze szukałam swoich sposobów ma to, żeby to jakoś ogarnąć. Któregoś dnia podczas pewnej rozmowy z jakąś panią psycholog właśnie na ten temat – poleciła mi właśnie tę książkę Siegfrieda Lehra.

Trening Pamięci to poradnik z zestawem ćwiczeń, która podejmuje temat Długofalowego Programu Intelektualnego oraz Mentalnego Treningu Aktywizującującego. Czym one są? Generalnie chodzi o to, żeby przed nauką zafundować swojemu mózgowi swoistą rozgrzewkę, a później odpowiednio do tego podejść – jak w sporcie i tego typy treningach. A już jak się za to zabrać – jest właśnie opasane w tej książce, a jest do tego zestaw 150 ćwiczeń na rozgrzewkę przed nauką.

Trening Pamięci Siegfrieda Lehra to książka napisana w prosty i przejrzysty sposób. Opisuje ona jasno i klarownie działanie ludzkiego mózgu, tego jak działa zapamiętywanie. Niektóre z tych rzeczy były dla mnie oczywiste, inne bardziej odkrywcze, ale jedna bardzo logiczne. Wszystko ułatwia wkuwanie na pamięć, ćwiczenia aktywizujące umysł są bogate – zawarte są w treści książki, a także poszczególne zestawy na końcu. Jest bardzo przydatna, zwłaszcza podczas ciężkich okresów nauki takich jak sesja czy nawał kolokwiów podczas semestru. Klarowna, przejrzysta i przydatna.

Trening Pamięci to książka wszystkim, którzy mają problemy z pamięcią – tę krótkotrwałą i długotrwałą. Szczególnie dla osób, które mają dużo do zapamiętania – studentów i uczniów. Jest to naprawdę dobry, przydany poradnik! Polecam!


Przykładowe zadania aktywizujące:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz :)