wtorek, 12 czerwca 2012

Błogosławieni, którzy pragną...

Tytuł: Błogosławieni, którzy pragną...
Autor: Anne Holt
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Ilość stron: 240
Ocena: 6/6

W okolicach Oslo dochodzi do krwawych masakr dokonywanych z regularnością w soboty. Pomieszczenia są obryzgane całe krwią, na ścianach są napisane dziwne ciągi cyfr. Hanne Wilhelmsen, sierżant tamtejszej policji nie dość, że prowadzi właśnie tę sprawę, to jeszcze kupą innej roboty, a do tego dobijają ją upały. Jednej soboty nie dochodzi do krwawej masakry. Jednak dochodzi do innej zbrodni. Zostaje zgwałcona studentka medycyny. Jednak podany przez nią rysopis sprawcy nie jest dokładny, co znacznie utrudnia jego znalezienie. Jednak ona sama go kiedyś przypadkiem spotyka. Jej ojciec prowadzi prywatne śledztwo, znajduje gwałciciela i postanawia się zemścić za córkę... Czy to ten sam sprawca tej zbrodni jest jednocześnie sprawcą krwawych masakr w budynkach? Czy ojcie rządny zemsty zdąży dopaść złoczyńcę zanim zrobi to policja?

Dawno żadna książka mnie nie wciągnęła jak ta. W te układy, prace, zbrodnie i... lesbijskie związki:D Może akcja nie była jakaś porywająco szybka, nie było strzelanin ani niczego takiego, ale jednak książka napisana takim językiem, że nie sposób się oderwać. Zaczynasz patrzysz 9.30, następnym razem patrzysz się na zegarek i już 12.15 :D Pierwszy skandynawski kryminał, który przeczytałam i na pewno kiedyś będę czytać inne! Gorąco polecam fanom tego gatunku!

7 komentarzy:

 1. skoro tak wciąga to czemu nie?.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapowiada się bardzo ciekawie....

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa recenzja, więc może, może:))
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo mnie zaintrygowałaś tą recenzją. W dodatku z dotychczasowego doświadczenia wiem, ze skandynawskie kryminały są super. Dodaję na listę.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam inne książki tej autorki, takie średnie. Może sięgnę po ten tytuł i porównam :) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)