sobota, 12 stycznia 2019

"Mów własnym głosem. 50 lekcji jak głosić swoją prawdę" Regina Brett


Tytuł: Mów własnym głosem. 50 lekcji jak głosić swoją prawdę
Autor: Regina Brett
Wydawnictwo: Insignis
Ilość stron: 374
Ocena: 5/6Każdy z nas ma do powiedzenia coś, co powinien usłyszeć ktoś inny.


Moja przygoda z twórczością Reginy Brett rozpoczęła się od książki pt. Bóg nigdy nie mruga, którą dostałam od młodszej w ramach rekompensaty za pomoc jej w przygotowaniach do matury z chemii. Po przeczytaniu tej pozycji w ciemno sięgałam po kolejne książki autorki, które wciąż i niezmiennie mnie zachwycały, więc nie mogło się obyć bez zakupienia najnowszej książki Brett pt. Mów własnym głosem. 50 lekcji jak głosić swoją prawdę.
Odkryj swoją prawdę, wytrwale za nią podążaj i nie wahaj się nią dzielić – oto przesłanie nowej książki Reginy Brett. "Mów własnym głosem" to 50 porywających lekcji o tym, jaką siłę mają słowa – nie milczenie; o tym, że nawet jeśli trudno zmierzyć się z prawdą, to tylko w ten sposób staniemy się wolni. Jak ćwiczyć się w odwadze? Jak stawiać czoła codzienności wbrew naszym obawom i lękom? I wreszcie – jak przekazywać swoją historię, by była inspiracją i nadzieją? Przeczytaj.
                                                                             opis wydawcy 

Mów własnym głosem. 50 lekcji jak głosić swoją prawdę kupiłam krótko po premierze i niewiele później zaczęłam ją czytać. Od początku przeczuwałam, że to będzie nieco inna książka od pozostałych w twórczości Reginy Brett. Dlaczego? Już wyjaśniam. Forma książki, wciąż jest w postaci 50 lekcji, z czego każda jest jakby oddzielnym rozdziałem – bez zmian, z czego niezmiernie się cieszę. Styl oraz język pisarki wciąż na takim samym, dość wysokim poziomie, co można już zauważyć w poprzednich, wcześniejszych książkach autorki. Jednak temat nieco odbiega od pozostałych pozycji – już sam tytuł sugeruje, że będzie o mówieniu i wyrażaniu siebie. Wraz z lekturą można przekonać się, że nie tyle co o mówieniu, a co o używaniu słów w różnej postaciach – przede wszystkim w pisaniu. Książka jest podzielona na kilka części, w których Regina Brett opowiada o różnych rodzaju pisania – np. o pisaniu o sobie i dla siebie (chociażby w pamiętniku, co uwielbiam, o czym pisałam tutaj) czy o pisaniu bardziej zawodowym. Z racji tego, że lubię pisać (a nawet chciałabym zająć się tym zawodowo, ale to się zobaczy), to bardzo mi się spodobała ta tematyka. Super jest także to, że autorka nie pisze teoretycznie, ale opiera się przede wszystkim na swoim doświadczeniu osobistym (pamiętnik) oraz zawodowym (jako dziennikarka), przez co książka jest niezwykle autentyczna. To jest naprawdę ekstra!
Jesteśmy potrzebni światu na wiele różnych sposobów. Poszukaj własnego.

Mów własnym głosem. 50 lekcji jak głosić swoją prawdę to kolejny wartościowy zbiór felietonów o pisaniu. Mi, jako osobie piszącej, bardzo się spodobała i mam nadzieję, że z czasem mi się przyda. O ile pozycję pt. Kochaj polecałam szczególnie kobietom, to Mów własnym głosem jest książką, które w jakikolwiek są zamiłowane językiem, pisaniem (chociażby pamiętnika czy wierszy do szuflady) czy przemawianiem do jakiejkolwiek publiczności. W moim odczuciu książka skierowana do węższego grona odbiorców niż poprzednie pozycje autorki i przez swoją zmniejszoną uniwersalność nieco słabsza. Nie zmienia to faktu, że wciąż kocham twórczość Reginę Brett.
Często brakuje nam słów, albo rzucamy je na wiatr. Ale może to słowom brakuje nas, bo bez przerwy używamy tych samych, wyświechtanych frazesów.


11 komentarzy:

 1. Ostatnio kupiłam ja w empiku i planuje już niedługo ją przeczytać. Pozdrawiam :) www.wspolczesnabiblioteka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawa książka takie pozycje lubię, planuje kupić. Byłam wczoraj w empiku i niestety nie znalazłam tej książki ale na szczęście jeszcze mam w pobliżu jeden sklep i może tam znajdę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny temat książki, przykuł moją uwagę. Muszę właśnie sobie sprawdzić czy jest gdzieś w pobliżu ta książka, sprawdzę tą pozycje. Bardzo fajnie bo nie miałem już pomysłu na książkę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nieźle ciekawa książka bardzo ciekawy tytuł. Muszę sprawdzić na allegro czy gdzieś cenę i sobie zamówić do weekendu mi przyjdzie to będzie lekturka na weekend. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Może i ja się skuszę na tą pozycję od dawna nie czytałem nic takiego. Chce sobie sprawdzić czy spodoba mi się tego typu książka i wciągnę ją jak jakiś kryminał.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mimo wielkiego szału na twórczość Brett nie mogę się jakoś zebrać :/

  https://skromny-minimalizm.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Chyba skuszę się na lekturę, po Twojej recenzji stwierdzam że kilka rzeczy może przydać mi się w pracy. Kilka myczków wypadałoby znać co nie. Miłego dnia wam życzę. ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawie zapowiada się ta książka, w ostatnim czasie nie mogę nic ciekawego znaleźć , mam jakiś zastój w czytaniu, także myślę że sprawdze tą lekturę, pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Czytałam również książkę Bóg nigdy nie mruga, bardzo mi się spodobała, więc tą pozycję też sprawdzę na pewno ;) Mam nadzieję, że będzie tak samo dobra.

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo ciekawa książka, właśnie zacząłem czytać i spodobała mi się. Nigdy nie slyszałem o twórczośći tej pisarki ale spodobał mi się styl w jakim pisze.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)