środa, 11 lipca 2012

Zwiadowcy. Księga 2. Płonący most

Tytuł: Zwiadowcy. Księga 2. Płonący most
Autor: John Flanagan
Seria: Zwiadowcy
Tom: Drugi
Wydawnictwo: Jaguar
Ilość stron: 302
Ocena: 4,5/6

Już drugi tom znanej serii fantasy "Zwiadowcy" i też już znany lekki sposób pisania Flanagana.
To już kolejny tom przygód młodego zwiadowcy Willa i jego przyjaciół, którzy dostają ważne zadanie - udać się do sąsiedniej krainy, aby wezwać władcę do pomocy w walce z najeźdźcą w trwającej wojnie królestwo Araluenu z okrutnym baronem Morgarathem. Lecz podczas swojej podróży ogarnia ich przerażający widok - spustoszone wioski, zero ludzi, tylko wiatr trzaskający okiennicami. Pewna zagłodzona dziewczyna przynosi wieści, że baron już wyprzedził zwiadowców w dotarciu do owej krainy i zaangażował wszystkich górników do budowania swojej chwały i zwycięstwa, do którego jest mu potrzebny tylko budowany właśnie most... Zwiadowcy muszą działać... Udaje im się zatrzymać barona, lecz niestety kosztem porwanego Willa i dziewczyny... A ich losy po porwaniu zostają pod znakiem zapytania, co zachęca do przeczytania kolejnego tomu.

Jest to historia, którą się czyta bardzo szybko, pisana zgrabnym i barwnym językiem. Epicka opowieść o sile przetrwania, o wzajemnej pomocy, odpowiedzialności jeden za drugiego, o tym, co dają siły, spryt i pomysłowość;) Choć w moim mniemaniu mogłoby się w niej troszeczkę więcej dziać;)

5 komentarzy:

 1. Ostatnio grzebię wśród książek, szukam czegoś ciekawego. Kupiłam sobie w sobotę "Operacja Dzień Wskrzeszenia" Pilipiuka, ale wystarczyło na zaledwie 3 godziny. Teraz więc postawiłam sobie za cel doczytać wszystkie te lektury, które Ty przeczytałaś, a ja jeszcze nie. Widzę, że sporo się pokrywa, ale część nie, więc będę miała co robić przez wakacje :)

  OdpowiedzUsuń
 2. naczytałam się samych superlatywów na temat tej serii, ale przy mojej niechęci do fantasy pewnie się nie przełamię.

  OdpowiedzUsuń
 3. zabieram się za tą serię już od dłuższego czasu i jakoś nie mogę się do niej przekonać i zacząć czytac pierwszy tom :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak tylko zobaczyłam całą serię u kuzyna, stwierdziłam, że muszę mu ją podkraść ;D

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie czytałam jeszcze nawet pierwszej części tej serii, więc za nią muszę się najpierw wziąć, a potem za drugi tom o ile przypadnie mi do gustu.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)