poniedziałek, 16 lipca 2012

Zwiadowcy. Księga 3. Ziemia skuta lodem

Tytuł: Zwiadowcy. Księga 3. Ziemia skuta lodem
Autor: John Flanagan
Seria: Zwiadowcy
Tom: trzeci
Wydawnictwo: Jaguar
Ilość stron: 350
Ocena: 4,5/6

Will i Evanlyn zostali porwani i to już pod koniec poprzedniego tomu, a w tym poznajemy ich losy podczas przetrzymywania przez okupantów. Mistrz zwiadowców podpadł królowi i został skazany na wygnanie, lecz zrobił to celowo, żeby ratować swojego młodego przyjaciela. A do niego dołącza młody uczeń rycerzy. Po drodze muszą pokonać wiele przeciwności,które muszą pokonać, żeby uratować chłopaka i dziewczynę, a one tylko przedłużają czas podróży do celu.
A tym czasem Will i Evanlyn zaprzyjaźniają się, próbują ucieczki...   Któregoś dnia dziewczyna wyznaje swojemu nowemu przyjacielowi, że wcale nie jest sierotą, która samotnie podróżuje po kraju i żebrze, lecz tak naprawdę jest księżniczką. Ale któregoś dnia przyjaciele niestety zostają rozdzieleni. Podczas, gdy dziewczyna się jakoś trzyma, to chłopak podczas ciężkiej pracy traci siły i dodatkowo uzależnia się od bardzo szkodliwego ziela. Ale na szczęście w krytycznym momencie przychodzi pomoc. I to z najmniej oczekiwanej strony.

Jest to książka z serii dla młodzieży, którą czyta się lekko i przyjemnie. Dobre umilenie podróży w pociągu lub zapchanie czasu czekając na pociąg w KFC;) Jeszcze tylko kilka tomów do końca serii;)

3 komentarze:

 1. Hej, ja mam pytanie małe. Czy byłabyś zainteresowana umieszczeniem w Katalogu Czytelniczym? Wystarczy tylko, że dodasz Katalog do linków i napiszesz w komentarzu bądź w mailu, żebym wpisała na listę Twojego bloga. :) Oczywiście, do niczego nie zmuszam.
  Pozdrawiam serdecznie. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Skoro relaksujesz się powieściami o dawnych czasach, to proponuję (zgodnie z dawną obietnicą i osobistą ambicją) Umberta Eco "Baudolino".
  Pozdrawiam!
  ex:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)