poniedziałek, 2 lipca 2012

Liczby Charona

Tytuł: Liczby Charona
Autor: Marek Krajewski
Czyta:Jacek Mikołajczak
Muzyka: Piotr Salaber i Jacek Grudzień
Ocena: 5,5/6

Lwów. Maj 1929 roku.
Słynny już komisarz Edward Popielski zostaje wydalony z policji i zaczyna pracę jako korepetytor. W końcu ma czas, żeby rozwiązywać zagadki matematyczne i ma czas na to, żeby się zakochać.
A w tym samym czasie cały Lwów aż huczy od morderstw na kobietach, a morderca zostawia przy nich tajemnicze liściki w języku hebrajskim zaczerpnięte z Biblii. Kto będzie następną ofiarą? Kto jest mordercą? Co mówią na pozór nic nieznaczące zbitki wyrazów w listach pozostawionych przez zbrodniarza? Te zagadki może pomóc rozwiązać policji jedynie Popielski. Jednak znajomość matematyki, łaciny i hebrajskiego się przydaje. A czytelnik wchodzi w świat matematycznych zagadek, liczb, które opisują życie człowieka....

Kolejny kryminał Krajewskiego i kolejny audiobook, ze świetną muzyką w tle. Kolejny kryminał, który oprowadza czytelnika po zakątkach Lwowa, odsłania jego mroczne tajemnice i chyba pierwszy, który jest tak bardzo matematyczny i przedstawia też wysokie wykształcenie Krajewskiego... Bo żeby takie coś napisać to trzeba mieć duuuuuuuuuuuużo w głowie. Polecam!

5 komentarzy:

 1. Dla mnie - wspaniałe rodzime kryminały, które udowadniają, że nie trzeba być Anglosasem, czy Skandynawem, żeby ciekawie opowiadać o zbrodniach.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię serię o Breslau, natomiast jedną z książek o komisarzu Popielskim wysłuchałam w audiobooku i bardzo się zraziłam. Nie podobała mi się ta oprawa.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wydaje się całkiem ciekawa, jednak chyba muszę więcej poczytać na jej temat zanim w pełni się przekonam :).
  Otagowałam się, zapraszam do zabawy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki za bardzo trafny komentarz na moim blogu xD

  OdpowiedzUsuń
 5. ...ale chyba dalej się nie zrozumiałyśmy ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)