piątek, 22 kwietnia 2011

21:37

Tytuł: 21:37
Autor: Mariusz Czubaj
Wydawnictwo: WAB
Ilość stron: 272
Ocena: 5/6

Dwóch kleryków zostało brutalnie zamordowanych. Na głowach mają foliowe torby, a na nich narysowane różową szminką dziwne znaki i symbole. Tylko co one wszystko oznaczają? Na miejsce mordestwa przyjeżdża Rudolf Hainz, żeby rozwiązać sprawę. Specjalnie dla niej przyjeżdża z Katowic do Warszawy. Wszystko wskazuje na to, że w kościele katolickim w Polsce wybuchnie skandal: klerycy homoseksualiści, a wsród podejrzanych są rektor seminarium i wybitny biblista.

Książka u mnie zyskała tym, że akcja dzieje się w Polsce - w Katowicach i w Warszawie. W tych polskich realiach dziurawych dróg i szarych poPRLowskich bloków. A Rudolf Hainz - postać świetna jak dla mnie. Taki... specyficzny. Z takim swoim właśnym trochę niekonwencjolanym spojrzeniem na świat. Od początku mnie zaintrygował. Trochę taki polski dr.House (z którym od początku mi się kojarzył), ale w wersji komisarza:)
2 komentarze:

  1. Jest u mnie z bibliotece i czaiłam się na nią, ale jakoś nie wzięłam, bo tylko 5 pozycji do wypożyczenia :) Może się skuszę, choć ten religijny wątek tak nie bardzo...

    OdpowiedzUsuń
  2. ja też nie bardzo przepadam za wątkami religijnymi, ale książka wydaje się ciekawa :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)