środa, 13 kwietnia 2011

Klub Mefista

Tytuł: Klub Mefista
Autor: Tess Gerritsen
Wydawnictwo: Albatros
Ilość stron: 368
Ocena: 4/6

Łacińskie słowo zgrzeszyłam, zapisane krwią w miejscu brutalnego zabójstwa młodej kobiety, to w dzień Bożego Narodzenia ponure motto dla lekarza sądowego Maury Isles i detektyw Jane Rizzoli. Obie kobi...Łacińskie słowo zgrzeszyłam, zapisane krwią w miejscu brutalnego zabójstwa młodej kobiety, to w dzień Bożego Narodzenia ponure motto dla lekarza sądowego Maury Isles i detektyw Jane Rizzoli. Obie kobiety szybko ustalają powiązania ofiary z psychiatrą Joyce O Donnell, członkinią tajnego stowarzyszenia "Klub Mefista". W ekskluzywnej rezydencji na Beacon Hill członkowie klubu zajmują się analizą zła. Czy można je naukowo wyjaśnić? Czy ma fizyczną postać? Czy szatan i jego demony naprawdę żyją wśród nas? Kolejne zwłoki znalezione tuż przed wejściem do rezydencji przewodniczącego klubu, historyka Anthony'ego Sansone'a, nie pozostawiają wątpliwości, że pojawił się nowy seryjny morderca. Czy należy do stowarzyszenia? Czy Maura Isles, na której drzwiach ktoś wymalował te same symbole, co przy zamordowanych, będzie kolejną ofiarą?

 Fajna do czytania. Taka… trochę specyficzna jak na Tess. Daje do myślenia, jak pod przykrywką dobra można czynić zło. Ale nie zapada za bardzo w pamięć;)

2 komentarze:

  1. Miałam przyjemność zapoznać się z tą książką w formie audiobooka i powiem, że jestem nią zachwycona. Trzymała mnie w napięciu, a niektóre momenty napawały mnie przerażeniem. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)