środa, 20 kwietnia 2011

Walkirie

Tytuł: Walkirie
Autor: Paulo Coelho
Wydawnictwo: Drzewo Babel
Liczba stron: 186
Ocena: 2,5/6

Podobno najbardziej osobista książka tego autora. Bohater wyrusza w wyboistą i niełatwą podróż w poszukiwaniu własnego anioła. W trakcie jej trwania pojawia się wiele pytań i wątpliwości oraz życiowych lekcji przyjmowania szczęścia, odróżniania zauroczenia od prawdziwej miłości oraz poznawania swoich zalet.

Książkę połknęłam naprawdę szybko, ale nie wiem czemu jakoś zniechęciła mnie do tego autora. Czemu? Nie wiem. Chyba nie znalazłam w niej nic dla siebie. Ani zbyt ciekawa akcja, ani skłaniająca do przemyśleń. I nie zapadła mi za bardzo w pamięć. Czytałam wcześniej "Alchemika" i "Demona i pannę Prym" i jakoś bardziej mi się podobały. Jakoś mi nie podeszła, nie podpasowała. Tak po prostu. W domu czeka jeszcze czeka "Pielgrzym" i "Piąta góra". Pewnie kiedyś się za nie zabiorę, ale ze zdecydowanie mniejszym zapałem.

Cytaty z książki:
"Świat należy do ludzi, którzy mają odwagę marzyć i ryzykować, aby spełniać swoje marzenia. I starają sie robić to jak najlepiej. "
"Miłość to dzielenie świata z drugą osobą." 
 „Najgorszym więzieniem jest przeszłość." 

5 komentarzy:

 1. oj dla mnie Paulo Coelho ma wyjątkową zdolność pisania tak naprawdę o niczym a jego książki kojarzą mi się z jednym- tysiącem "złotych myśli", ale pomimo że nie przepadam za jego twórczością, to przeczytałam większość jego książek :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znoszę twórczości pana Coelho, za nic nie mogę tam odnaleźć deklarowanej głębi, która ma odmienić moje życie... Przy "Jedenastu minutach" i "Alchemiku" wynudziłam się ogromnie i do dziś niewiele pamiętam z lektury ;) Za "Walkirie" pewnie więc też się nie zabiorę...

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja jeszcze nie zmusiłam się do spotkania z Paulo Coelho ,ale mam nadzieję niedługo w końcu to uczynić :)

  OdpowiedzUsuń
 4. "Weronika postanawia umrzeć" polecam, właśnie w tej książce odnalazłem całe przesłanie twórczość Paulo Coelho.

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię twórczość tego Pana. Jednak ta książka średnio mi się podobała.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)