piątek, 30 maja 2014

"Poradnik hodowcy aniołów" Grzegorz Kasdepke




Tytuł: Poradnik hodowcy aniołów
Autor: Grzegorz Kasdepke
Wydawnictwo: Literackie
Czyta: Anna Dereszowska
Czas trwania: 1h 31min
Ocena: 5.5/6









Anioły to postacie, które szczególnie polubiłam. Są one wyjątkowe, prawda? Osnute tajemnicą, , opiekuńcze i majestatyczne. I stały się niejako motywem przewodnim niedługiej książeczki dla dzieci i młodzieży autorstwa Grzegorza Kasdepke.

Poradnik hodowcy aniołów to pozycja, w której poznajemy pewną jedenastoletnią dziewczynkę – Martę. W jej rodzinie jest sporo konfliktów, a ona sama nie pragnie niczego więcej niż uwagi najbliższych i lepszej atmosfery w domu. Któregoś dnia zauważa w pobliżu swojego bloku anioła. Czy to w ogóle możliwe? Co on tam robił? Jak anioł mógł znaleźć się w Warszawie? Czym jest anielnik? I skąd ten tytuł książki? Czy anioły w ogóle można hodować? Czy tak się da?

Poradnik hodowcy aniołów to naprawdę przyjemna w odbiorze książeczka, z którą miałam okazję zapoznać się w formie audiobooka, który trwał niedługo, bo około półtorej godziny, ale jest to czas spędzony naprawdę miło;) Marta jest postacią interesującą, ciekawą świata i... samotną. Właśnie... samotność. To jeden z tych ważnych tematów, jakie podejmuje autor w tej książeczce. Choć jest ona skierowana do dzieci czy nastolatków to właśnie ze względu na te tematu powinien je każdy przeczytać. Wśród nich są ciężkie relacje w rodzinie, samotność, problemy z dogadaniem się i zrozumieniem drugiej osobą czy pokazanie, że pozory mogą mylić... Książka jest lekka i trzymająca w napięciu, ale jednocześnie niesie ze sobą wartości, które warto przekazać dzieciom. Jest lekka napisana nieskomplikowanym językiem, który zapewne trafi do dzieci (będę musiała wypróbować). W ogóle sam pomysł na książkę jest naprawdę ciekawy, myślę, że dzieciaki będą zaintrygowane tak jak ja;) szczególnie ciekawym konceptem była pani w czerwonych kaloszach i na anielniku (w ogóle wymyślenie tego słowa!)- cudeńko!;)

Jeszcze kilka słów o samym audiobooku – moim zdaniem głos Anna Dereszowska bardzo dobrze się spisała jako lektor w tej książce. Jej łagodny głos jest naprawdę dobrze dopasowany do treści, co jest niezwykle ważne w książkach słuchanych.


Polecam przeczytać Poradnik hodowcy aniołów każdemu, kto chce się odprężyć, zrelaksować, a przede wszystkim radzę przeczytać dzieciom czy nastolatkom, jeżeli mają mieć w książkach przekazane jakieś wartości warto hołdować i jakie wartości są godne polecenia;) naprawdę warto;)

4 komentarze:

Dziękuję za każdy komentarz :)