niedziela, 21 lutego 2016

"Bóg zawsze znajdzie Ci pracę. 50 lekcji jak szukać spełnienia" Regina Brett

Tytuł: Bóg zawsze znajdzie Ci pracę. 50 lekcji jak szukać spełnienia
Autor: Regina Brett
Wydawnictwo: Insignis
Ilość stron: 368
Ocena: 5.5/6


Nie zastanawiaj się, czego potrzebuje świat. Zastanów się, co sprawia, że czujesz, że żyjesz, a potem zacznij to robić. Bo świat potrzebuje właśnie ludzi, którzy czują, że żyją.  

Po tym jak pewnego dnia dostałam od koleżanki książkę Bóg nigdy nie mruga i po jej przeczytaniu już wiedziałam, że chcę przeczytać kolejne książki Reginy Brett. Właśnie dlatego bez większego wahania kupiłam dwie kolejne jej książki. Jedną z nich jest właśnie Bóg zawsze znajdzie Ci pracę. 50 lekcji jak szukać spełnienia. No i zabrałam się za jej czytanie z dużą radością.
Musisz wierzyć w siebie nawet wtedy, gdy nikt inny w ciebie nie wierzy. Musisz wierzyć mocniej,niż wątpią wszyscy wokół. Musisz wierzyć w cuda,w to,czego nie widać. To może oznaczać,że sam będziesz musiał stworzyć dla siebie wymarzona pracę. Może sam będziesz musiał zaprojektować życie, którego pragniesz.
Bóg zawsze znajdzie Ci pracę to zbiór 50 kilkustronicowych rozdziałów, w których Regina Brett podejmuje różne tematy krążące wokół tematu pracy, jej poszukiwania, różnych rodzajów, wielu możliwości jakie daje... Wiadomo, że w pracy zdarza się wiele różnych problemów, z jej szukaniem, z tym, że często jest poniżej oczekiwań czy nieadekwatna do wykształcenia. W książce Bóg zawsze znajdzie Ci pracę pokazuje dobre strony każdej sytuacji. Jak pokochać to, co się robi, gdy przestało się to robić? Jak pokochać swoją pracę coraz bardziej? Jak znaleźć radość nawet w problematycznych sytuacjach? Czy taka radość jest w ogóle jest możliwa? Jak znaleźć w swojej pracy większą głębię?
Każdy ma jakąś supermoc. Wszyscy przyszliśmy na świat z umiejętnościami, które nas wyróżniają. Każdy ma też swój kryptonit, coś, co go ogranicza, pozbawia całej siły, obezwładnia w mgnieniu oka. Zwykle nasze najmocniejsze strony i największe słabości to dwie strony jednego medalu. 
Bóg zawsze znajdzie Ci pracę. 50 lekcji jak szukać spełnienia to książka, która stała się swoistym ukojeniem dla mnie w trudnym czasie. Zaczęłam ją czytać w momencie, kiedy jechałam na pewne spotkanie – coś w stylu warsztatów czy szkolenia. Poza planowanymi spotkaniami było sporo czasu wolnego, więc siedziałam z nią, kontemplowałam ją i się nią rozkoszowałam... Książka zbiorem felietonów - każda lekcja to oddzielny artykuł. W sposobie jakim Regina Brett posługuję się językiem widać jej doświadczenie, ale także i pasję. Szczególnie ciekawe są realistyczne przykłady przytaczane przez autorkę i liczne odniesienia do tego co się wydarzyło w życiu jej lub jej znajomych... W swoim przekazywaniu nie jest zbyt nachalna, nie przebrzmiewa kaznodziejski ton, co jest kolejnym atutem. Przez co książkę czyta się naprawdę przyjemnie, refleksje pojawiają się dość często... Aż korci do jak najszybszego przebrnięcia do ostatniego felietonu, ale moim zdaniem warto czytać ją powoli, delektować, rozkoszować się nią... Dawkować sobie, znaleźć coś do przemyślenia.
Bierność często przynosi nam pewne korzyści: dopóki możesz winić kogoś innego, nie musisz brać odpowiedzialności za to co idzie nie tak Ale ma też złe strony: dopóki jesteś bierny, nic w twoim życiu nie zmieni się na lepsze. 
Bóg zawsze znajdzie Ci pracę. 50 lekcji jak szukać spełnienia jest pozycją, którą polecam z ręką na sercu. Zwłaszcza dla osób, które straciły radość z tego co robią, które nie widzą w tym sensu, a także tym, którzy już to mają, ale chcieliby na swoje zajęcia spojrzeć inaczej, z jeszcze większym zapałem. Naprawdę szczerze polecam! Choć nie ukrywam, że Bóg nigdy nie mruga wypadła lepiej, a ja już czytam kolejną książkę Reginy Brett pt. Jesteś cudem.

6 komentarzy:

 1. Musze poznać książki tej autorki!

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się - książka jest idealna dla osób, które utraciły radość ze swojego zajęcia lub od lat tkwią w sytuacji, która ich nie satysfakcjonuje. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem ciekawa tej książki, no i autorki!

  OdpowiedzUsuń
 4. Na pewno przyjrzę się jej bliżej, muszę tylko grzecznie poczekać w kolejce w bibliotece :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Parę osób już polecało mi tę książkę. Na pewno w końcu ją przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Trochę sceptycznie podchodzę do tych książek, ale tyle ludzi poleca, że może dam szansę Pani Reginie :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)