poniedziałek, 22 lutego 2016

"Ja nie mogę być modelką?!" Dorota Wellman

Tytuł: Ja nie mogę być modelką?!
Autor: Dorota Wellman
Wydawnictwo: Pascal
Ilość stron: 256
Ocena: 3/6
Dorota Wellman jest powszechnie rozpoznawalną postacią, głównie z powodu programu, który prowadzi razem z Marcinem Prokopem. Często uśmiechnięta, puszysta, pozytywna osoba. Kiedy zobaczyłam jej książkę Ja nie mogę być modelką?! stwierdziłam, że koniecznie chcę ją przeczytać, jednak nikomu o tym nie powiedziałam... Jakież było moje zdziwienie, kiedy znalazłam tę książkę pod choinką w prezencie od Rodziców.
Zrobić coś dobrego i nie oczekiwać niczego w zamian. To daje taką samą przyjemność jak wygrana w totka. Po co to robić? Żeby (coś, kogoś, świat) zmienić na lepsze. I sobie zrobić dobrze. (...) Oddaję swoje wolne chwile i możliwości na rzecz mojego najbliższego otoczenia, lokalnej społeczności. Dla tych, którzy mają gorzej i słabiej sobie radzą. Dla potrzebujących. Myślę, że to jest dużo bardziej wartościowe od mojej pracy w telewizji. I że więcej szczęścia można znaleźć w dawaniu niż w braniu.
Ja nie mogę być modelką?! to książka, która powstała krótko po tym jak autorka mierzyła dużo strojów do Miasta Kobiet. Dorota Wellman – kobieta po pięćdziesiątce w rozmiarze 44 postanowiła, że napiszę książkę dla płci pięknej, żeby pokazać, że piękno nie patrzy się na wiek ani na rozmiar. Ja nie mogę być modelką?! to pozycja podzielona na kilka rozdziałów zupełnie różnych tematycznie – można przeczytać o bieliźnie, pracy w telewizji, miłości do rodziny, pasji do książek... A wszystko okraszone całym mnóstwem zdjęć i humoru Doroty Wellman.

Ja nie mogę być modelką?! jest książką – poradnikiem, którą przeczytałam chyba w godzinę. Wszystko za sprawą dużej ilości zdjęć, jakie można w niej znaleźć – niektórych naprawdę genialnych! Na moją prędkość czytania wpłynęło także to, że styl jest bardzo lekki, a podczas lektury miałam wrażenie, jakby autorka to wszystko po prostu opowiadała, ale w tym rzekomo modowym poradniku moda nie jest jedynym tematem, a nie ma w nim specjalnej głębi czy refleksji. Takie lekkie czytadło, którego głównym przesłaniem jest to, że nie rozmiar czy wiek nas definiuje, że nawet z rozmiarem XL można zrobić karierę w telewizji i czuć się piękną. Napisana bardzo lekko, mówionym językiem... Na zdjęciach są pokazane ciekawe stylizacje dla osób puszystych (czyli m.in. dla mnie), a jednocześnie z figurą jabłka (to już niekoniecznie, chociaż sama nie wiem;) - naprawdę super! 
Jeśli wyglądacie tak czy inaczej, jesteście grubsze, chudsze, rude, piegowate, wysokie, niskie, jeśli macie jakieś mankamenty, niedoskonałości, nie chowajcie się po kątach. Dzielnie wypnijcie biust do przodu i bierzcie na klatę. Wtedy nikt wam nie podskoczy. Jeśli ubieracie się inaczej, macie dredy do pasa, tatuaże na nogach, a ludzie na Was patrzą krzywym okiem, bo nie lubią innych i kolorowych ptaków - miejcie to gdzieś. Nieważne, co mówią ludzie, ważne jest to, co myślimy o sobie. Ja o sobie myślę dobrze.
Ja nie mogę być modelką?! to lekkie czytadło o wszystkim i o niczym, generalnie takie średnie i bez większej głębi, ale z dużą ilością humoru i uśmiechu. Wszystkim fanom Doroty Wellman – polecam. Pozostałym już niekoniecznie...

Stylizacje Doroty Wellman (Kliknij, aby powiększyć)

4 komentarze:

 1. Dla humoru może i bym się skusiła, ale z drugiej strony - chyba nie kusi mnie ta książka na tyle, bym uparcie wciskała ja na stosik.

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam tę kobietę, ale jeszcze żadnej jej książki nie przeczytałam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakoś nie mogę polubić tej prezenterki, więc raczej nie skuszę się na tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pani Dorota Wellman jest świetną osobistością. Aczkolwiek na tę książkę niekoniecznie mam ochotę. :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)