wtorek, 11 września 2012

Miecz przeznaczenia

Tytuł: Miecz przeznaczenia
Autor: Andrzej Sapkowski
Seria: Wiedźmin
Tom: drugi
Liczba stron: 344
Wydawnictwo: supernowa
Ocena: 6/6

Jedynym, co jest przeznaczone wszystkim, jest śmierć.

Kiedy byłam w bibliotece, od razu sięgnęłam po drugi tom tej serii. W zasadzie kolejny tom wprowadzenia do samej sagi. Postanowiłam pójść za ciosem i wgłębić się jeszcze bardziej w losy białowłosego wiedźmina.  Używając facebookowego języka spokojnie mogę rzec I like it. 

W tym tomie poznajemy kolejne losy bohaterów, a przede wszystkim  Geralta z Rivii, który wykonując swoją pracę poskramiania potworów tym razem toczy walkę z bazyliszkiem. Po drodze poznaje wielu nowych ludzi, ale nie tylko. Dochodzi do spotkania z legendarnym smokiem, z gatunku złotych. Geralt robi również za tłumacza, gdy książę postanawia wziąć sobie za żonę syrenę... A do tego po jakimś czasie wraz ze swoim przyjacielem - Jaskrem, zostają zaproszeni na wesele, gdzie stara znajoma wiedźmińskiego przyjaciela zakochuje się w Geralcie. Dzieje się dużo, wiele nowych postaci...

Barwny język, którym operuje autor, nie pozwala się oderwać od książki, aż chce się poznawać historię Wiedźmina coraz głębiej i bardziej. Już złapałam za trzeci tom, niebawem pewnie recenzja.
Polecam! Zdecydowanie klasyka fantasy;)


Cytaty z książki

Kto kocha ten się poświęca!
Co, według Ciebie, określa granicę pomiędzy Chaosem a Ładem?
A co to byłaby za miłość, gdyby kochającego nie było stać na trochę poświęcenia.
Czym jest prawda? Zaprzeczeniem kłamstwa? Czy stwierdzeniem faktu? A jeżeli fakt jest kłamstwem, czym wówczas jest prawda?
-Czy ty masz cel w będący na końcu drogi?-Mam.-Szczęściarz.-To nie jest sprawa szczęścia, Geralt. To jest sprawa tego, w co wierzysz i czemu się poświęcisz.

7 komentarzy:

 1. Muszę się w końcu zabrać za twórczość Sapkowskiego:)
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Sapkowskiego znam tylko ze słyszenia. czas to zmienić :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Boli, oj boli, bo ja Sapkowskiego nie mogę przełknąć :P

  OdpowiedzUsuń
 4. Sapkowski - genialne cytaty o uszy się obiły, koleżanka z liceum w internacie (ano nie w Urzulandii, Asieńko) miała całą ścianę obklejoną słowami Sapkowskiego i sypała nimi jak z rękawa, luby mój wychwala swego mistrza Sakowskiego, mnie z kolei nęci jego ironiczne spojrzenie na świat (och Ironio - tyś królową!), ale... cały czas mi nie po drodze po sięgnięcia po którąkolwiek jego książkę :(

  Pozdrowionka!

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam, uwielbiam, uwielbiam^^

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)