sobota, 29 września 2012

Charlie i fabryka czekolady


Tytuł: Charlie i fabryka czekolady
Autor: Roald Dahl
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Ilość stron:188
Ocena: 6/6

Nic nie jest niemożliwe, wnusiu.

O filmie "Charlie i fabryka czekolady" w reżyserii Tima Burtona i Johnym Deppem w roli głównej słyszał chyba każdy. Pewnie wielu też ten film widziało.

Powstał on na podstawie książki o tym samym tytule autorstwa Roalda Dahla, w którym się zaczytywałam jak byłam młodsza. Po prostu uwielbiałam jego książki, a sentyment do nich pozostał po dziś dzień.

W tej książce poznajemy historię chłopca, tytułowego Charliego, pochodzącego z ubogiej rodziny. Codziennie, gdy szedł do szkoły przechodził obok fabryki czekolady pana Wonki zawsze marzył o tym, żeby mieć tyle pieniędzy, żeby móc codziennie jeść czekoladę i móc odwiedzić ową fabrykę... Aż w końcu marzenia się spełniają.

Jest to jedna z tych książek, które uwielbiałam jak byłam młodsza obok serii o Harrym Potterze (którego uwielbiam do dziś) oraz serii o Ali Makota. Opowiada ona o tym, że za marzenia nie karzą, a w dodatku się spełniają. Moim zdaniem jest to jedna z tych książek, na których powinny być wychowywane dzieci, czytane na dobranoc, jedna z tych książek, które niosą za sobą jakieś przesłanie.

Cytaty z książki

Wszystko jest tutaj jadalne, łącznie ze mną. Ale to nazywa się kanibalizmem, drogie dzieci, i spotyka się z dezaprobatą w większości społeczeństw.
Improwizacja to najprostsza sztuka. Każdy to potrafi.

Johnny Deep jako Willy Wonka

Freddie Highmore jako Charlie Bucket


Teren fabryki pana Wonki.

9 komentarzy:

 1. Film naprawde swietny. Uwielbiam gre Johnny Deppa :)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka mogłaby mi się spodobać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kochanie ocenę gdzieś zjadłaś:P Filmu nie widziałem:P Tim Burton to jeden z najbardziej wyjątkowych reżyserów współczesnego kina. Johny Deep jeden z najlepszych aktorów jakich można oglądać. Ogólnie zgrany duet tworzą:D Ostatni filmu "Dark Shadows" jest tego dobrym przykładem:D Aha pamiętaj Asiu że Ciebie bardzo mocno kocham:*

  OdpowiedzUsuń
 4. Książki, niestety nie miałam jeszcze w ręku, chociaż bardzo chętnie bym się z nią zapoznała :) pewnie uczynię to, jak tylko będę miała chwilkę czasu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nigdy nie czytałem, ale za niedługo nadrobię zaległości jak wybiorę się do biblioteki:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Czegoś takiego nie można chyba czytać bez tabliczki czekolady u boku :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Książki nie czytałam, ale film były świetny:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Książka jest świetna;) Ale muszę się przyznać, że przeczytałam ją dopiero w tym roku;) Znasz chyba drugą część?
  A film jest bardzo dobry;) Jednak jest jeszcze wcześniejsza ekranizacja - z 1971 r.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)