niedziela, 16 września 2012

Autopsja


Tytuł: Autopsja
Tytuł: Tess Gerritsen
Wydawnictwo: Albatros
Ilość stron: 352
Ocena: 4,5/6

Żaden puder nie pokryje tych obrzęków i wybroczyn.

Od samej początku znajomości twórczości Tess Gerritsen bardzo polubiłam duet Rozzoli&Isles, więc książki z owymi bohaterkami czytam bardzo chętnie.

We wcześniejszych książkach Gerritsen poznaliśmy już lekarkę sądową, Maurę Isles, która sądziła, że w pracy nic jej już nie zaskoczy. Zapakowana w plastikowy worek piękna kobieta otwiera nagle oczy w prosektorium, po czym z zimną precyzją zabija ochroniarza i bierze zakładników. Jednym z nich jest detektyw Jane Rizzooli, będąca w 9 miesiącu ciąży. Lecz jak nazywa się bezimienna kobieta, która dokonuje rozróby w szpitalu? Co jest jej motywem? Maura Isles próbuje dociec prawy i uratować znajomą panią detektyw. Maura i mąż uwięzionej, ciężarnej Jane, agent FBI Gabriel, łączą siły, by odkryć tożsamość zabójczyni. Okazuje się, że zastrzelony ochroniarz nie był pracownikiem szpitala i nikt z personelu go nie znał. W trakcie śledztwa wchodzimy w świat gwałtów i sprzedaży żywym towarem… Co to wszystko ma ze sobą wspólnego? Przeczytaj, się dowiesz;)

Jedna z wielu książek Tess Gerritsen, które już czytałam.  Porównywalna do Klubu Mefista, choć bardziej wpisuje się w pamieć. Ciekawy język, sposób pisania, który wciąga w akcję, w to co się dzieje w książce z naszymi bohaterami. Co chwilę coś się dzieje, aż chce się czytać… Choć moim zdaniem nie najlepsza. Zdecydowanie warto przeczytać, szczególnie polecam początkującym fanom thrillerów. Nawet jeżeli niewiele jest w niej wątków medycznych.


Cytaty z ksiażki


Dla człowieka, który cierpiał przez całą noc, świt jest zawsze rozczarowaniem.
Wyzywające milczenie byłby skruszył, lecz milczenia ofiary nie potrafił pokonać.
Patrzyła jak część jej duszy umiera, bo tak się dzieje z ludźmi, którzy przeżyli piekło.


5 komentarzy:

  1. Podoba mi się ta książka ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja zamierzam przeczytać. kiedyś chyba mi mignęła w księgarni. dzisiaj pójdę do empiku, może uda się zakupić :-)

    OdpowiedzUsuń
  3. Zamierzam przeczytać, a recenzja bardzo mi się podoba. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)