poniedziałek, 1 października 2012

E-mail od Pana Boga do kobiet

Tytuł: E-mail od Pana Boga do kobiet
Autor: Claire Cloninger
Wydawnictwo: Edycja św.Pawła
Ilość stron: 248
Ocena: 5,5/6


Żyjemy w paradoksalnych czasach, kiedy w naszym państwie jest 90% ochrzczonych (i teoretycznie wierzących), a wiara, chodzenie do kościoła w niedzielę, a zwłaszcza częściej jest nazywane kolokwialnie siarą, a czytanie książek religijnych to już tym bardziej. A Bóg jest przedstawiany jest jako dziadek z siwą brodą, który jest daleko od świata, ma go gdzieś i milczy jak grób. A Autorka pokazuje, że wcale tak nie jest. Pokazuje, że Bóg jest blisko i wcale nie jest jakimś starcem, który nie ma pojęcia co się teraz na świecie dzieje. Chce nam powiedzieć, że On jest blisko! I właśnie pisze do kobiet maile.

Otóż  jest to zbiór wymyślonych przez Autorkę maili, w których pisze do kobiet, tych zabieganych, nowoczesnych i nie mających czasu na cokolwiek. Ale owe maile nie są podpisane jako Claire Cloninger, lecz jako Bóg. Dziwne? Podchodzi pod schizofrenię? Otóż nie. Autorka pisze owe maile w oparciu o Pismo Święte, z którego jakiś cytat znajduje się na początku każdego maila. A chce pokazać kobietom, że każda jest piękna, wartościowa, a przede wszystkim chce pokazać wielką miłość Boga do człowieka. Każdy mail jest swoistym wsparciem w zabieganym życiu, chwilą wytchnienia oraz podbudowaniem swojej kobiecości oraz przypomnieniem o tym, że każda z nas jest inna i wyjątkowa. Każdy mail dodaje sił do tego aby być partnerką, żoną, matką, do tego żeby zasiewać czułość w swoim otoczeniu. Ale także pokazuje, że w każdej kobiecie tkwi piękno! Pisze do kobiet niejako w imieniu Boga. Po prostu Bóg przez nią przemawia.

Dla wielu taka literatura rzeczywiście może być dziwna, bezsensowna, a może być nawet powodem do drwin, jednak mimo to uważam, że każda kobieta powinna przeczytać tę książkę, a zwłaszcza kobieta, która podaje się za wierzącą. Jest to dobra okazja, żeby uwierzyć w siebie!

Cytaty z książki

Wystarczy, abyś pamiętała stajenkę betlejemską, krzyż na Kalwarii i poranek Zmartwychwstania, a poznasz, że rzeczywiście jestem blisko.
Moja córko, chcę, abyś miała szacunek dla prawdy. Chcę, aby uczciwość była dla ciebie tak wartościowa, żeby żądna kropla nieuczciwości nie mogła zanieczyścić twojej mowy ani czynów, Bądź kobietą prawdy.
Kto wie, może brudne dziecko lub ta zrzędliwa stara kobieta z sąsiedniego domu są naprawdę Moimi aniołami w przebraniu?

Inne książki z serii
E-mail od Pana Boga do mężczyzn
E-mail od Pana Boga do młodzieży
E-mail od Pana Boga do nastolatka

E-mail od Pana Boga do dzieci
Kolejny e-mail od Pana Boga 


1 komentarz:

  1. Z tej serii czytałam "E-mail od Pana Boga do nastolatka" i "E-mail od Pana Boga do młodzieży". Uważam, że to naprawdę dobre i mądre książki. I myślę, że ta opisywana przez Ciebie również by mi się spodobała. To też chyba dobry pomysł na prezent dla znajomej/kogoś z rodziny, o kim wiemy że jest wierzący.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)