poniedziałek, 21 stycznia 2013

Grzech

Tytuł: Grzech
Autor: Josephine Hart
Wydawnictwo: Rebis
Ilość stron: 152
Ocena: 2.5/6


Wiem, że natura nie jest równie szczodra we wszystkim. Obdarzając pięknem prawie nigdy nie przekazuje innych wartości.Grzech kupiłam już dość dawno w którymś centrum taniej książki i jakoś mnie do niej przez długi czas nie ciągnęło. Kiedy jednak którego dnia potrzebowałam jakiejś niedługiej książeczki do czytania sięgnęłam właśnie po nią, jednocześnie nie wiedząc czego się do niej spodziewać.

W tej książce poznajemy Ruth, która ma wszystko – talent, urodę, pieniądze… W końcu jest córką magnata prasowego. Jednak w serc ma zadrę, nosi w nim wielki ból. Ale na nim się nie kończy, przeradza się on któregoś dnia w nienawiść. A co jest tego powodem? Otóż któregoś dnia rodzice dziewczyna adoptują osieroconą kuzynkę dziewczyny – Elizbeth. Zdaniem Ruth to właśnie jej kuzynka zajęła miejsce w sercach jej rodziców. I to właśnie ona w ich oczach jest ta lepsza, zawsze była przeciwieństwem swojej kuzynki. Choć nasza główna bohaterka w życiu osiągnęła o wiele więcej to ciągle i nieustannie dążyła do zniszczenia rywalki, chciała odebrać jej wszystko… A czy się jej uda? Jak skończy się ta historia? Co stanie się z Ruth i Elizabeth?

Grzech jest pozycją jak dla mnie dość zagmatwaną i niezrozumiałą. Osobiście nie do końca umiałam pojąć motywów, jakimi kierowała się kobieta, czasem nie nadążałam za jaj tokiem myślenia. Sama nie wiem co sądzić o tej książce. Jest dość smętna, nie jest napisana jakimś fajnym językiem, czy coś. Nie wiem… może nie jest to pozycja dla mnie. Generalnie moim zdaniem nie jest ani zadziwiająca ani godna podziwu. Jak sama historia nie jest może banalna, ale pomysł jak dla mnie nie wykorzystany. Może komuś ta pozycja się spodoba. No mi nie przypadła, jak dla mnie naprawdę pozycja dość mdła i niezrozumiała.

Wyzwanie: PRZECZYTAM TYLE, ILE MAM WZROSTU! 1,1 cm

3 komentarze:

  1. hadzia, proszę zajrzeć do poprzedniego posta na wyzwaniu. Zaznaczałam, że na jakiś czas SAMI macie sobie zapisywać cm. I jak napisane jest w OGŁOSZENIA na pasku bocznym, coś może nie działać lub być jakieś błędy. My nad tym PRACUJEMY! Proszę o wyrozumiałość i DOKŁADNE przeczytanie dwóch ostatnich postów.
    Tę ostatnia książkę Ci dopiszę, ale pamiętaj na przyszłość!

    OdpowiedzUsuń
  2. Z Rebisu to ja jeszcze chyba dobrej książki nie czytałam, jakoś nie moje klimaty...

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)