sobota, 19 stycznia 2013

Paulina.doc

Tytuł: Paulina.doc
Autor: Marta Fox
Wydawnictwo: Siedmioróg
Ilość stron: 168
Ocena: 5/6


PKP jest moje życie, czyli Piękne Kurwa Piękne.

Kiedyś, już dość dawno temu recenzowałam książkę Marty Fox pt. Magda.doc zaznaczając, że lubię do niej wracać. Paulina.doc jest jej kontynuacją, do której równie często lubię wracać.

W Magdzie.doc poznaliśmy dziewczynę o imieniu z tytułu, która będąc w maturalnej klasie zaszła w ciążę, a chłopak, który ma być ojcem nie jest gotowy do tej roli. Dziewczyna wchodzi w coraz bliższe relacje z dziadkiem dziecka… W drugiej części pt. Paulina.doc Magda dalej opisuje swoje życie na swoim mruczącym komputerze – Dżordżu. Jej córeczka – właśnie Paulinka, przyszła już na świat, Magda wyprowadziła się od despotycznej i apodyktycznej matki, z którą nigdy nie miała dobrych relacji. Teraz mieszka w mieszkaniu, które należy do Łukasza Starszego – dziadka dziecka i to właśnie z nim Magda jest teraz związana, planują ślub, studiuje zaocznie, któregoś dnia dochodzi do spotkania z matką, które jednak nie jest tak ciepłe i miłe, jakie dziewczyna by chciała, żeby było. Teraz można powiedzieć, że jej życie jest naprawdę piękne. W końcu ma kochającego faceta, która się o nią troszczy i za nią szaleje, a to, że jest od niej sporo starszy i mógłby być jej ojcem – to już nieważne. Po prostu wszystko się układa i jest pięknie.

Z tymi książkami po raz pierwszy spotkałam się jakoś na początku gimnazjum (co oznacza jakieś 5-6 lat temu) i od tamtego czasu zaczęłam darzyć je wielką sympatią i co jakiś czas lubię do nich wracać. Naczytałam się tych książek i zaczęłam marzyć właśnie o takiej szalonej i pięknej miłości, jaka nawiązała się pomiędzy Magdą i Łukaszem Starszym. No i jakieś 8 miesięcy temu trafiła mi się właśnie taka miłość. Ba! Nawet mój Książę z bajki ma na imię Łukasz. Choć język książki jest dość banalny, książka wypada w moich oczach naprawdę dobrze. Jak dla mnie jest to lektura obowiązkowa każdej nastolatki (12-16 lat). Starszym czytelnikom może nie przypaść do gustu. Ale jednak Magda.doc jest tą najlepszą częścią, głównie jeżeli chodzi o fabułę. Jest także jeszcze trzecia część pt. Paulina w orbicie kotów, którą także czytałam, ale jej recenzja będzie już innym razem.

6 komentarzy:

 1. Lubię powieści Marty Fox, i bardzo miło spędzam czas na ich lekturze. Akurat "Magda.doc" i "Paulina.doc" są jeszcze przede mną, ale nie mogę się doczekać, aż po nie sięgnę ;).

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka moich nastoletnich lat ;) Tak samo, jak "Magda.doc", którą czytałam wielokrotnie. Bardzo lubię i bardzo sobie cenię - tak jak pozostałe książki Marty Fox (choć te najnowsze niezbyt mnie przekonują, pani Fox na siłę stara się być młodzieżowa, a to nieszczególnie mi odpowiada).

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam ,,Pierwsza miłość" tej autorki z 6 lat temu i mi się wtedy podobała;p

  OdpowiedzUsuń
 4. czytałam na razie tylko Paulinę w orbicie kotów, a do tych kiedyś na pewno sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przecytałam Magda.DOC i Paulina.DOC . I jestem pod meega wrażeniem. Dziewczyny , serio przeczytakcie bo naprawde warto. ! Jedynie co , to zawiodłam sie że nie ma wiecej części, <3 ;D

  OdpowiedzUsuń
 6. Przeczytałam te książki w wieku nastoletnim i wtedy bardzo, bardzo mi się podobały. Jednak po latach mam do prezentowanych tam treści zupełnie inne podejście i jestem na wielkie NIE.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)