poniedziałek, 3 grudnia 2012

Pamiętnik młodego ekonomisty

Tytuł: Pamiętnik młodego ekonomisty
Autor: Paweł Dub
Ocena: 3/6Idąc do mojego nowego pokoju nagle zdałem sobie sprawę, że pomimo dziewięciu lat nauki na renomowanej uczelni – nic nie umiem.
Recenzję tej Pamiętnika młodego ekonomisty najpierw przeczytałam na blogu Pisanegoinaczej i stwierdziłam, że czemu nie, że zawsze można przeczytać. Później dostałam pozycję do recenzji od samego autora, za co bardzo mu dziękuję!

Jak sama nazwa wskazuje jest to pamiętnik, w którym trzydziestopięcioletni mężczyzna zapisuje swoje codzienne notatki. Po kilku latach studiów na dobrej uczelni cudem dostaje pracę, początkowo jako stażysta, później jego umowa zostaje przedłużona. W swoich zapiskach dzieli się z czytelnikiem tym, co dzieje się w jego biurze. Pisze o tym, że w pracy nie dzieje się nic poza rozmowami, grami w pasjansa na komputerze oraz przechodzeniem pomiędzy piętrami. Autor pamiętnika opisuje wszystko dokładnie, zakochuje się w córce prezesa i zrobi wszystko, żeby ją zdobyć. Postać głównego bohatera jest wykreowana na ciapowatego i niezdaradnego, a także trochę na lizusa. Mężczyzna mieszka razem z rodzicami i początkowo jego zapiski są krótkie, które wraz z czasem się wydłużają i zawierają coraz dłuższe opisy tego co dzieje się w jego miejscu pracy.

Przyznam szczerze, że książka nie wywarła na mnie zbyt wielkiego wrażenia, denerwowała mnie postać głównego bohatera, jego postawa życiowa, jego taka ciapowatość, byciem takim zniewieściałym facetem, który zadaje się głównie z kobietami i ciągle, mimo swojego wieku, trzyma się maminej spódnicy. Książka naprawdę mnie nie zachwyciła, dlatego kiedy zaczęłam ją czytać, co chwilę ją odkładałam, ciężko było mi ją skończyć, przebrnąć przez nią. Zawsze  lubiłam czytać pamiętniki czy dzienniki, ale ta pozycja wyjątkowo mnie nie porwała ani nie zachwyciła. Taka przeciętna.

3 komentarze:

Dziękuję za każdy komentarz :)