czwartek, 6 grudnia 2012

Cuda i dziwki

Tytuł: Cuda i dziwki
Autor: Roald Dahl
Ocena: 3/6Ludziom wszędzie dokucza samotność. Na pustyni czy w mieście to doprawdy niewielka różnica.

Roald Dahl jest znanym pisarzem książek dla dzieci, w których sama zaczytywałam się jako uczennica szkoły podstawowej. Obok serii Małgorzaty Budzyńskiej , o dziewczynie, która nazwała się Ala Makota oraz obok Harrego Pottera, to właśnie książki Dahla można zaliczyć do lektur mojego dzieciństwa, w zadzie samej podstawówki. Jego najbardziej znaną książką jest chyba recenzowana przeze mnie Charlie i fabryka czekolady, zekranizowana w 2005 roku z Johnnym Deepem w roli głównej.

Ostatnio bardzo popularne są książki o tematyce erotycznej, z okrzykniętą jako bestseller książką pt. Pięćdziesiąt twarzy Greya, do której nigdy mnie nie ciągnęło. Ale Cuda i dziwki postanowiłam przeczytać, właśnie z racji na autora i nie bardzo wiedząc o czym ona jest. Wiedziałam o niej tylko to, że są wyjątkiem w twórczości autora, jest to bowiem książka napisana dla dorosłych czytelników. Jak się okazało jest to zbiór opowiadań, które były publikowane swego czasu w Playboyu, więc idzie za tym tematyka erotyczna. Sama pozycja nie jest długa (przy moich ustawieniach bodajże 160 czy 170 stron), ale do szpiku kości są przesycone erotyzmem i seksualnością. Każde jest inne i mówi o czymś innym. O czym? Przekonasz się jak przeczytasz;)

Przyznam szczerze, że nie wiem jak mam się odnieść do tej książki. Dahla jako autora książek dla dzieci uwielbiam, ale moim zdaniem tu się średnio popisał. Pomysły ciekawe, to fakt. Choć mnie osobiście ta tematyka nie porwała i nie zafascynowała. Dla kogo może być dobra ta książka. Pewnie dla kogoś, ktoś lubi się nakręcać i pobudzać czytając książki o pięknych kobietach i o tym co robią one z mężczyznami, trochę taka papierowa odmiana pornosa. Mnie to nie kręci, trochę strata czasu jak dla mnie. Mimo że nie jest długa można by ten czas poświęcić na przeczytanie jakiejś bardziej wartościowej książki. Jeżeli ktoś lubi literaturę erotyczną, to polecam, a jeżeli niekoniecznie Was ciągnie do takiej literatury, to zdecydowanie nie warto.

5 komentarzy:

 1. Chyba zostanę jednak przy książkach dla dzieci Dahla - bo one są znakomite.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba odpuszczę. Szkoda, tytuł mega intrygujący, autor też wydaje się być ok...

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak będzie okazja rozejrzę się za tą książką :)

  OdpowiedzUsuń
 4. O kurde, okropność, ta okładka jest straszna, a i opis niespecjalnie zachęca. No i widzę po opinii, że szału nie ma.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zdecydowanie nie jest to książka dla mnie.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)